İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Kızarmadan Nasıl Bronzlaşılır?
reaksiyion-alkis

Kızarmadan Nasıl Bronzlaşılır?

Kızarmadan Nasıl Bronzlaşılır?
1

Havaların da ısınmasıyla birlikte tatil sezonu açıldı. Büyük şehirlerin stresinden sıkılan binlerce insan yazlık kasabalara kaçmaya başladı. Yılın yorgunluğunu atmak isteyenlerin en uğrak yeri muhakkak ki ege ve akdeniz oluyor. Ege ve Akdeniz sahilleri mayıs ayından itibaren dolup taşıyor. Yaz tatili yapanların en büyük sıkıntılarından birisi de bronzlaşmak. Tatile giden herkes teninin biraz bronzlaşmasını istiyor. Esmerler için bronzlaşmak bir sorun teşkil etmese de beyaz tenliler için bronzlaşmak bir kabus haline dönüşebiliyor.

Beyaz ten yapısı itibariyle çok hassas olduğu için güneş altında kızarmaya müsait. Beyaz tenlilerin en sık sorduğu soru da kızarmadan nasıl bronzlaşılır oluyor. Beyaz tenliler için kızarmadan bronzlaşmak zor olsa da bir kaç noktaya dikkat ederek kızarma oranını oldukça azaltabiliriz.

Kızarmadan bronzlaşmak için ne yapmalıyım diyenler öncelikle güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde güneşlenmemeye dikkat etmeliler. Güneşin dik geldiği saatler 11:00 ve 16.00 arası. Bu saatler dışında güneşlenmek hassas cildiniz için daha uygun olacaktır. Bunun dışında güneş altında çok kalmamaya da dikkat etmelisiniz. Yıl boyunca ofisten ya da evden pek dışarı çıkmıyorsunuz. Doğal olarak da cildiniz güneşe pek alışkın değil. Tatilin ilk günlerinde güneş altında en fazla 1 saat kalmaya özen gösterin. Bu süreyi cildiniz güneşe alıştıkça artırabilirsiniz.

Bir diğer önemli nokta kesinlikle güneş kremi kullanmaktır. Güneşte kızarmadan bronzlaşmak isteyenler mutlaka yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalı. Piyasada satılan ünlü markalara ait yüksek faktörlü güneş kremlerini vücudunuza iyice yedirmeniz bu konuda en büyük yardımcınız olacak. 40 veya 50 faktörlü kremler beyaz tenliler için uygun değere sahip güneş kremleridir.

Kızarmadan bronzlaşmak için uygulayabileceğiniz bir başka yöntem ise vücudunuza kakao yağı sürmektir. Kakao yağı içeren güneş kremlerini değil bizzat kakao yağının kendisini kullanmalısınız. Kakao yağını aktarlardan ya da internetten temin edebilirsiniz. Güneşe çıkmadan önce güneş kremi gibi bütün vücudunuza sürüp yedirmelisiniz. Güneşlenme esnasında tende yanma ve kızarma olmadığını göreceksiniz.

İnsanların yaptığı en büyük hatalardan birisi de kumsala uzanarak bronzlaşmak. Bunun yerine sürekli hareket halinde olmanız cildiniz için daha yararlıdır. Sabit bir noktada bekleyerek bronzlaşmak güneş ışınlarının cildinize zarar vermesini kolaylaştırır. Bunun yerine denize girerek, top oynayarak kısacası hareket halinde bronzlaşmak hem eğlenceli hem de cildinizin yararına olacaktır.

Bir anda bronzlaşmayı beklemek cildiniz için çok zararlıdır. Bronzlaşma işlemini zamana yaymayı deneyin. Bir haftada bronzlaşmak için günde 6 saat güneş altında yatmak çok tehlikelidir ve kızarmadan bronzlaşmanız neredeyse imkansızdır. Bronzlaşma işlemini bir hafta yerine bir kaç haftaya yaymanız cildinize çok iyi gelecektir.

Son olarak dikkat edilmesi gereken, sadece güneşlenme esnasında değil güneşlendikten sonra da krem kullanılması gerektiğidir. Güneşlenme sonrası duşunuzu aldıktan sonra derinin yenilenmesini hızlandırıcı kremler mevcuttur. Bu kremleri kullanmanızda fayda var. Eczanelerden ya da internetten güneşlenme sonrası kremleri temin edebilirsiniz. Bu kremler cildinizin renginin korunmasını ve güneşlendikten sonra derinizin soyulmasını da engeller.

BU YAZA DAMGASINI VURACAK BİKİNİ MODELLERİ 

Yorum Yap

Yorum Yap